protana
26 اسفند 1401 - 16:07

امام جمعه بجنورد: همه باید حرمت ماه مبارک رمضان را نگه دارند

امام جمعه بجنورد گفت: روزه‌خواری در ملا عام ممنوع است و همه باید حرمت ماه مبارک رمضان را نگه دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری امروز در خطبه‌های نماز جمعه، اظهار داشت: فصل بهار فرصتی برای توجه به آخریت و زنده شدن بعد از ممات است.

وی در ادامه افزود: زنده شدن طبیعت فرصتی برای نگاه کردن به رحمت خدا و آثار رحمت الهی است. بهار طبیعت جلوه رحمت خداوند است.

امام جمعه بجنورد در ادامه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان در آستانه بهار اشاره کرد و اظهار داشت: این ماه مبارک فرصت نجات انسان است. باید از خدا بخواهیم در این ماه حال بد و گناه و آلودگی ما به احسن حال تغییر یابد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: روزه‌خواری در ملا عام و به قصد توهین به روزه‌داران و احکام الهی ممنوع است و گناه و جرم است. باید همه حرمت ماه مبارک رمضان را نگه دارند.

نوری به وظایف مسئولان در ماه مبارک رمضان و در قبال مسافران اشاره و تصریح کرد: باید در پارک‌ها و بوستان‌ها و در آسانه سال نو همه حرمت ماه مبارک رمضان را نگه دارند و همه بدانند حرمت‌شکنی این ماه گریبان همه را خواهد گرفت. باید در پارک‌ها تبلیغات مناسب برای فضاسازی ماه مبارک رمضان در نظر گرفته شود.

وی به موضوع افطاری ساده اشاره کرد و گفت: افطاری دادن به صورت کاملا ساده و همه گیر یک آمادگی خوب برای این ماه مبارک است.

امام جمعه بجنورد در ادامه با شاره به روز 29 اسفند و روز ملی شدن صنعت نفت٬ گفت: ملی شدن صنعت نفت نماد استکبارستیزی ایرانیان بود، اما تکیه دادن برخی از ملیون به آمریکایی و اختلاف بین آیت‌الله کاشانی و دکتر مصدق٬ مشکلات زیادی را برای آزادگان ایران فراهم کرد.

نوری گفت: عبرت قصه ملی شدن صنعت نفت این است که دعوای کشورهای اسلامی با نظام استکباری ماهوی و حقیقی است و امکان ندارند جهان غرب با استقلال نظام اسلامی کنار بیاید.

انتهای پیام/311/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1097766